تاثیر شدید افزایش ناگهانی قیمت لنز بر تعداد ترک کنندگان لنز

ناراحتی با لنز مهمترین علت کنار گذاشتن لنز و عدم ادامه استفاده از لنز در بسیاری از مطالعات ذکر شده است و عواملی همچون قیمت بالای لنز از عوامل جانبی و نه چندان مهم در ترک لنز در این مطالعات که بطور عمده در کشورهای غربی انجام شده اند می باشد اگر چه که در کشور ما هیچ مطالعه ای در این زمینه صورت نپذیرفته اما با توجه به اقتصاد در جریان مراکز اپتومتری براحتی می توان دریافت که چگونه پس از تغییر سریع قیمت ارزهای خارجی و به طبع آن افزایش انواع لنز تماسی تعداد بیماران متقاضی لنز تماسی کاهش یافته است و به این زودیها نه می توان انتظار کاهش قیمت ارز و نه انتظار کاهش قیمت لنز را داشت از انجاییکه اقتصاد بسیاری از مراکز اپتومتری به فروش لنز و محصولات مرتبط با ان وابسته است از همین حالا باید منتظر کاهش در آمد و رکود اقتصادی باشیم

4 نظر برای این مطلب

  1. ای گفتی از بازار خراب!!!!!!

  2. خود من مشتری پر و پا قرص لنزهای توریک یکی از شرکت های معروف لنز بودم ولی با افزایش قیمت های لنز دیگه صرف نمیکنه ازش خرید کنم و از یک لنز ارزانتر سفارش میدم. خودم هم از این مساله ناراحتم. چون فیتینگ و رضایت بیمار از لنزی که قبلا میدادم عالی بود. ولی چه کنم که قدرت خرید مردم افت کرده

  3. متاسفانه در اين برهه زماني روش هاي مصرف لنزهاي نرم هم كه توسط برخي معاينه كنندگان ارائه مي شود بدليل مسائل اقتصادي مصرف كنندگان، از استاندارهاي لازم بيشتر فاصله ميگيرد….

    گهگاه هر جفت از لنزهاي ماهانه و دو هفته اي (به خصوص از نوع سيليكون هايدروژل) بين 6 ماه تا يك سال و لنزهاي 1 روزه را بعضا يك هفته تا يك ماه و لنزهاي سالانه را تا زمان انقضاء آن بين 1 تا 5 سال تجويز مي گردد.

    فكر كنم به اين مساله و عواقب ناشي از آن نيز بايد كمي عميق تر نگريست.

  4. البته قبول دارم خودم لنزیرا که قبلا فیت می کرده ام را به همین خاطر تغییر داده ام ولی خود ما هم بهتر است با توجه به شرایط کمی از سود لنز کم کنیم تا افراد کمتری لنز را _با توجه به محاسنی که استفاده از لنز برای بیمار دارد_ کنار بگذارند.