گرایش جوانان به سمت رشته‌های پول ساز حوزه پزشکی

معاون آموزشی علوم پزشکی ایران گفت: امروزه جوانان به سمت رشته‌های پول ساز پزشکی گرایش دارند و برخی از رشته‌های علوم پزشکی با کاهش دانشجو مواجه شدند
علی مظاهری‌نژاد معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: امروزه دانشگاه‌ها توام با هم به سمت الکترونیکی شدن و آموزش حضوری حرکت می‌کنند و در برخی از کشور‌های پیشرفته ترکیب ۲ روش مجازی و حضوری در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود.

وی ادامه داد: آموزش باید در خدمت رفع نیاز اقتصاد و صنعت هر جامعه‌ای باشد و رشته‌های دانشگاهی به سمتی بروند که بتوانند نیاز جامعه و مردم را برطرف کنند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: دانشگاه‌های نسل سوم با هدف تعامل و ارتباط هر چه بیشتر دانشگاه و صنعت و افزایش تجارب دانشجویان در حوزه‌های کاری راه‌اندازی شده‌اند و یکی از اهداف بلند مراکز آموزش عالی نسل سوم تجاری‌سازی مباحث درسی و مسائل اقتصادی است.

مظاهری‌نژاد تأکید کرد: اگر دانشگاه علوم پزشکی به آموزش عالی نسل سوم تبدیل شود این کار باعث رفع نیاز بازار سلامت و کسب تجربه بیشتر به وسیله دانشجویان پزشکی می‌شود و ارتباط عمیق دانشگاه‌های علوم پزشکی با صنعت در حوزه تولید و استفاده از تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی مؤثر و سودمند خواهد بود
برخی رشته‌های قدیم پزشکی امروزه متقاضی ندارند

وی تصریح کرد: امروزه جوانان به سمت رشته‌های پول ساز در حوزه پزشکی می‌روند و برخی از رشته‌هایی که در قدیم از جذابیت خاصی برخوردار بودند، امروزه متقاضی ندارند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد: امروزه رشته‌های پزشکی مانند رادیولوژی و چشم پزشکی به دلیل حمایت از صنایع طرفداران زیادی دارد و این رشته‌ها در حوزه پزشکی توانسته نیاز صنعت و تولیدکنندگان داخلی را برطرف کنند.

مظاهری‌نژاد تأکید کرد: یکی از حوزه‌های پر طرفدار امروزه رشته ژنتیک است که این حوزه با توجه به پیشرفت‌های علمی، جای کار برای سرمایه‌گذاری دارد.

وی افزود: در راستای ارتقای اجتماعی حوزه سلامت سرمایه‌گذاری روی رشته‌های پرطرفدار باید افزایش پیدا کند تا بتوان نیاز صنعت و تولیدکنندگان را در حوزه پزشکی برطرف کند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران یادآوری کرد: باید به دنبال برند شدن دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور رفت تا تعاملات بین مراکز آموزشی در داخل و خارج از کشور افزایش پیدا کند.