دکترای حرفه ای اپتومتری

دکترای حرفه ای اپتومتری خواست همه اپتومتریست های ایرانی
30 ژوئن, 2012

عضوانجمن علمی اپتومتری ایران:جای اپتومتریست ها در طرح پزشك خانواده خالی است

نویسنده: حسین میرزایی - دسته‌ها: اپتومتری در ایران, دکترای حرفه ای اپتومتری, مراقب اولیه سلامت چشم

مشهد- عضوهیات مدیره انجمن علمی اپتومتری ایران گفت: جای اپتومتریست ها در طرح پزشك خانواده شهری خالی است.

دكتر’عباس عظیمی’ روز یكشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اپتومتریست ها یا بینایی سنجی ها به عنوان مراقبین اولیه چشم و بینایی در تمام دنیا مطرح هستند .

وی اجرای طرح پزشك خانواده شهری را یكی از برنامه های مهم وزارت بهداشت عنوان كرد و افزود: اپتومتریست ها با تخصص و مهارت خود می توانند نقش مهمی در نظام ارجاع و ارتقای سلامت بینایی و تشخیص اختلالات چشمی در جامعه داشته باشند.

وی گفت: در چارت سازمانی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكی، اپتومتریست ها به عنوان اولین ارجاع دهنده مسائل چشم و بینایی معرفی شده اند اما در طرح پزشك خانواده جایی برای اپتومتریست ها در نظر گرفته نشده است.

رییس انجمن اپتومتری خراسان رضوی اظهارداشت: این درحالی است كه هیچ كس بهتر از اپتومتریست ها نمی تواند غیر از موارد اورژانسی، معاینات چشمی را انجام داده و در صورت تشخیص اختلالات چشمی آنها را به چشم پزشكان ارجاع دهند.

وی با بیان اینكه هم اكنون بیش از دو هزار اپتومتریست در سراسر كشور فعالیت دارند، افزود: در حال حاضر خدمات بینایی سنجی و اپتومتری در سطح كشور تحت پوشش بیمه ها نیست و از این بابت اپتومتریست ها و مردم با چالشهای مختلفی روبرو هستند.

عضو هیات هیات مدیره انجمن علمی اپتومتری ایران درادامه گفت: راه اندازی رشته تخصصی دكتری اپتومتری از دیگر خواسته های جامعه اپتومتری است.

عظیمی افزود: هم اكنون طرح جامع راه اندازی رشته دكتری اپتومتری در دانشگاه علوم پزشكی مشهد روی میز وزیر محترم بهداشت است و با توجه به امكانات و قابلیت های تحصیل این رشته در كشور، این اقدام باید در اولویت قرار گیرد.

به گفته وی، راه اندازی رشته دكتری اپتومتری در كشور نقش مهمی در خروج ارز از كشور برای تحصیل در دانشگاههای خارجی دارد.

وی عدم به كارگیری اپتومتریست ها در معاینات راهنمایی و رانندگی را از دیگر چالش ها عنوان كرد و افزود: با توجه به امر اشتغالزایی پزشكان عمومی، در حال حاضر تنها پزشكان عمومی در معاینات راهنمایی و رانندگی بكارگیری می شوند.

29 ژوئن, 2012

معرفی کتاب

نویسنده: حسین میرزایی - دسته‌ها: معرفی کتاب

null
این کتاب جالب را هم در باره خدماتی که اپتومتریست ها می توانند به ورزشکاران ارائه کنند دانلود کرده و مطالعه کنید

25 ژوئن, 2012

هشدار در باره اشعه ماوراء بنفش

نویسنده: حسین میرزایی - دسته‌ها: آموزش مداوم

null

10روز از روزهای خرداد ماه میزان اشعه ماورای بنفش در پایتخت در وضعیت خطرناک بوده اما هیچگونه هشداری از سوی دستگاههای متولی به شهروندان داده نشده است. این درحالی است که روزانه میزان اشعه UV در پایتخت اندازه‌گیری می‌شود.

تابستان سال گذشته بود که هشدار تازه ای بر هشدارهای روزانه اضافه شد و وزارت بهداشت و مدیریت شهری نسبت به وضعیت خطرناک اشعه ماورای بنفش در برخی از روزهای تابستان و اثرات مخرب آن بر پوست شهروندان هشدار دادند . حالا به جز آلودگی هوا و صوت عامل تازه ای برای به خطر افتادن سلامت شهروندان مطرح شده بود. ادامه مطلب ….

24 ژوئن, 2012

تداوم موج عدالتخواهي

نویسنده: اپتومتريست بهروز ظهوریان - دسته‌ها: دکترای حرفه ای اپتومتری

درخواست براي تاسيس دكتراي حرفه اي اپتومتري به دفتر رئيس محترم جمهور و وزير محترم بهداشت  ارسال گرديد تعداد اين درخواستها به بيش از سيصد نامه رسيد . اينك از همه دوستان در خواست ميكنم فاز دوم اين پروژه را مانند مرحله قبل محكم بردارند. بديهي است پيروزي  ازآن كساني است كه در راه احقاق  خواسته برحقشان، كوشش و مداومت داشته باشند . كافي است براي انعكاس درخواستتان به پرتال نهاد رياست جمهوري  مراجعه فرماييد و  نامه درخواستي را  دانلود كرده و در پرتال نهاد رياست جمهوري منعكس فرماييد . به شما يك شماره پيگيري داده خواهد شد . با اين همدلي و اتحادي كه در اپتومتريستهاي كشور  براي تاسيس دكتري حرفه اي ايجاد شده موفقيت، دور از دسترس نخواهد بود.

23 ژوئن, 2012

نظام معیوب گزینش دانشجو

نویسنده: حسین میرزایی - دسته‌ها: اپتومتری در ایران

نتایج نظر سنجی زمستان گذشته ما در این سایت در مورد ردیف پذیرفته شده رشته اپتومتری هر کدام از همکاران نشان می دهد تنها پانزده درصد از اپتومتریست ها این رشته را گزینه نخست خود قرار داده اند و از ابتدا مایل بوده اند در این رشته قبول شوند و بیشتر همکاران بینایی سنجی را در انتخاب های بعدی خود جای داده اند (20 درصد انتخاب دوم تا دهم و34درصدانتخاب پنجاه و یک به بعد) و انتخاب های دلخواه انها چیز دیگری بوده است.
نظام معیوب گزینش دانشجو هر ساله منجر به ورود دانشجویان به رشته هایی می شود که تمایلی به تحصیل در انها وجود ندارد و داوطلبان آموزش عالی نه از روی تمایل قلبی بلکه از روی اکراه و به ناچاراقدام به تحصیل در این رشته ها می کنند و نتیجه آن همین وضعیتی است در رشته ما بوجود آمده است عده زیادی فارغ التحصیل که علاقه ای به این رشته ندارد و فقط از سر ناچاری در این رشته درس خوانده اند و حالا هم سرنوشت این حرفه برایشان هیچ اهمیتی ندارد تصور کنید اگر همه فارغ التحصیلان این رشته با تمایل قلبی به این رشته وارد می شدند و این رشته را دوست می داشتند عاقبت این رشته چه می شد .

مراقبت از لنز های تماسی

نویسنده: حسین میرزایی - دسته‌ها: آموزش مداوم, لنزهای تماسی, مراقب اولیه سلامت چشم

این دو فایل جالب را از طریق لینکی که در سایت خانم قشقایی معرفی شده بود دانلود کرده ام

21 ژوئن, 2012

Management of the Red Eye

نویسنده: حسین میرزایی - دسته‌ها: آموزش مداوم, اپتومتری
20 ژوئن, 2012

انتخاب و محاسبه لنز توریک دلخواه

نویسنده: حسین میرزایی - دسته‌ها: آموزش مداوم, اپتومتری, لنزهای تماسی

null
با استفاده از امکاناتی که در این صفحه فراهم شده شما می توانید براحتی لنز توریک مورد نظر خود را محاسبه و در صورت لزوم لارس نمایید

سمینار اپتومتری

نویسنده: حسین میرزایی - دسته‌ها: اپتومتری در ایران, همایش

سمینار سالانه جامعه اپتومتری ایران با همکاری گروه اپتومتری دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران در تاریخ 22-23 تیرماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار میشود
برای ثبت نام سمینار 22-23 تیرماه مبلغ 500،000 ریال به حساب جامعه 0207454483000 بانک صادرات واریز نماییدو شماره فیش را به همراه اطلاعات خود به دفتر جامعه فاکس کنید و یا اطلاع دهید
021-66427998

19 ژوئن, 2012

The Low Vision Examination

نویسنده: حسین میرزایی - دسته‌ها: آموزش مداوم, اپتومتری