چیزهایی که شاید ندانید به بینایی‌تان آسیب می‌زنند

سلامت نیوز: خیلی چیزها، از گرم‌کننده‌ی خانه‌تان تا داروهایی که مصرف می‌کنید، ممکن است روی بینایی‌تان اثر بگذارد. در این مطلب به آن‌ها پرداخته‌ایم…

مالیدن چشم ها
به گزارش سلامت نیوز به نقل از تبیان، برخی از عوامل خطر تأثیرگذار بر بینایی تحت کنترل ما نیستند مانند افزایش سن؛ اما موارد دیگری نیز وجود دارد که ممکن است متوجه نباشید آن‌ها می‌توانند به بینایی و سلامت چشمانتان آسیب برسانند. ما با پزشکان مشورت کرده‌ایم تا برخی موارد که ممکن است عجیب به نظر برسند؛ اما می‌توانند برای چشمان و بینایی شما مشکل ایجاد کنند را جمع‌آوری کنیم. با ما همراه باشید.

چشمانتان را می‌مالید
هنگام خستگی‌ یا زمانی که آلرژی به سراغتان می‌آید برای تسکین خارش و ناراحتی وسوسه می‌شوید که چشمتان را بمالید؛ اما باید این را بدانید که مالیدن بیش‌ازحد چشم‌ها می‌تواند احتمال ابتلا به نازک شدن یا قوز قرنیه (کراتوکونوس) و یا سرعت پیشرفت قوز قرنیه را به‌ویژه در کودکان افزایش دهد.

در زمستان دمای محیط را خیلی بالا می‌برید
خشکی چشم‌ها فقط آزاردهنده نیستند؛ آن‌ها می‌توانند به سطح جلوی چشمتان آسیب برسانند. در زمستان این عارضه بیشتر دیده می‌شود که معمولاً به دلیل هوای گرم و خشک ناشی از بالا بردن دمای خانه یا محل کار ایجاد می‌شود. البته این مشکل را می‌توان با یک دستگاه بخور یا رطوبت‌ساز به راحتی حل کرد.

در تابستان کولرتان را خیلی زیاد می‌کنید
کولر هم مانند بخاری می‌تواند رطوبت نسبی را در یک اتاق کاهش دهد و این عاملی برای افزایش خشکی چشم است. طبق نظر متخصصان خشکی پیشرفته چشم می‌تواند منجر به اختلال در بینایی شود، بنابراین حتماً دمای کولرتان را پایین آورده و از قطره‌های چشمی برای رفع خشکی چشم استفاده کنید.
ادامه……


Leave a Reply