چرا بینایی سنجی؟

همانطور که می­دانیم وقتی سؤال چرایی در مورد رشته­ ای مانند بینایی سنجی در خارج کشور در ذهن ما شکل می­گیرد در واقع به دنبال مزیت­ها و ویژگی­های رشته­ ی مد نظر هستیم. در این قسمت به مزیت­های رشته­ ی بینایی سنجی در خارج کشور می­پردازیم:

  • تقاضای کار برای فارغ التحصیلان این رشته در سرتاسر دنیا بسیار بالا است به طوریکه در کشوری مانند آمریکا حدود 41 هزار نفر مشغول به فعالیت در زمینه­ی بینایی سنجی بوده و در طی 8 سال بعدی، 18\% دیگر نیز افزایش خواهد یافت.
  • درآمد قابل توجهی در خارج کشور برای این رشته وجود دارد. به طوریکه افراد فارغ التحصیل در زمینه­ی بینایی سنجی اگر در مکان­های خصوصی مشغول شوند به صورت میانگین 94 هزار دلار آمریکا درآمد خواهند داشت، افرادی که در مکان‌های شرکتی و سازمانی مشغول به فعالیت شوند سالانه حدود 125 هزار دلار آمریکا و افرادی که خود صاحب مکان بینایی سنجی باشند سالانه حدود 173 هزار دلار آمریکا درآمد خواهند داشت.
  • در این رشته با خون و جزئیات خاص بیماری­های پزشکی سر و کار نخواهید داشت.
  • هر ساله در سطح جهانی به عنوان یکی از بهترین و مورد اعتمادترین شغل­ها معرفی می­گردد.
  • با توجه به آمار منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO)، تعداد قابل توجهی از افراد در سرتاسر جهان، مبتلا به بیماری­ها و اختلالات و حتی عیوب چشمی هستند که این امر نیاز به افراد فارغ التحصیل بینایی سنجی یا اُپتومتریست­ها را بیشتر خواهد کرد

Leave a Reply