سردردهای گرمایی؛ از دلایل تا درمان

سلامت نیوز:کم آبی بدن ممکن است یک دلیل احتمالی سردردهای ناشی از گرما باشد. کم آبی بدن به واسطه کمبود مایع که به انقباض رگ های خونی منجر می شود، موجب سردرد می شود.افراد می توانند یک سردرد ناشی از گرما را به واسطه محرک هایی مانند گرمای بیش از حد، کم آبی بدن یا عوامل محیطی تجربه کنند. عوامل مشابه می توانند موجب سردردهای میگرنی نیز شوند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصر ایران ، اقدامات احتیاطی مانند نوشیدن مایعات بیشتر و پرهیز از ورزش شدید در شرایط اب و هوایی داغ ممکن است به پیشگیری از بروز سردرد کمک کنند.


دلایل سردرد ناشی از گرما

سردردهای ناشی از گرما بعید است که از خود گرما ناشی شوند. در بیشتر موارد، دلیل بروز این شرایط محرک دیگری مرتبط با گرما است.
موارد زیر برخی از محرک های شایع سردرد در دماهای گرم‌تر هستند:


کم آبی بدن

کم آبی بدن ممکن است یک دلیل احتمالی سردردهای ناشی از گرما باشد. کم آبی بدن به واسطه کمبود مایع که به انقباض رگ های خونی منجر می شود، موجب سردرد می شود.


بیماری های مرتبط با گرما

بیماری های مرتبط با گرما طی ماه های گرم‌تر سال شایع هستند. این بیماری ها مانند گرمازدگی و خستگی گرمایی مواردی قابل پیشگیری هستند.
در همین راستا، فرد باید مدت زمان حضور خود در محیط های گرم را محدود کرده و از ورزش بیش از حد در گرما پرهیز کند. سردرد یکی از علائم شایع خستگی گرمایی یا گرمازدگی است.


دیگر محرک های سردرد

برخی محرک های محیطی می توانند به طور بالقوه موجب بروز سردرد یا میگرن شوند. از جمله این محرک ها که در ماه های گرم‌تر سال شایع هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– خورشید یا نور بیش از حد
– کم آبی ناشی از مصرف آب ناکافی
– روایح عطرها یا محصولات ضد آفتاب
– دنبال نکردن یک روتین با جا انداختن وعده های غذایی
– دنبال نکردن یک روتین با عدم مصرف درست داروها
– کارایی کمتر داروها در دماهای بالاتر
– ورزش در گرما


علائم اضافه به چه معنا می توانند باشد؟

سردردهای ناشی از گرما یا محیط ممکن است موجب علائم مختلفی شوند که به دلیل شکل گیری آنها بستگی دارند.


خستگی گرمایی

اگر خستگی گرمایی دلیل بروز سردرد باشد، فرد ممکن است علائم اضافه مرتبط با گرمای بیش از حد را تجربه کند. نشانه های هشداردهنده زیر می توانند به خستگی گرمایی اشاره داشته باشند:
– تعریق زیاد
– حالت تهوع یا استفراغ
– سرگیجه
– گرفتگی های عضلانی
– ضعف یا احساس خستگی
– پوست سرد یا مرطوب
– نبض سریع اما ضعیف
– غش کردن
ادامه……..


Leave a Reply